Katalogi, broszury

Katalogi nadal odgrywają ważną rolę w dzisiejszym świecie marketingu cyfrowego. Katalogi zaczęły powracać i po raz kolejny duża liczba potencjalnych nabywców: konsumentów, pośredników sprzedaży itp oczekuje na otrzymywanie katalogów od producentów lub sprzedawców.
Oto kilka powodów, dla których powinieneś mieć wydrukowany katalog.

katalogi druk zielona góra

Katalogi wpływają na decyzje zakupowe podejmowane przez odbiorców docelowych
Katalogi często mają większy wpływ na decyzje zakupowe niż reklama telewizyjna lub strony internetowe. Wiele osób nadal twierdzi, że katalogi zwiększają ich zainteresowanie produktami. Jednym z powodów, dla których katalogi działają, jest ich aktywność, a nie pasywność. Katalog jest produktem bezpośrednim, bardziej namacalnym niż patrzenie na ekran komputera. Wymaga od odbiorcy działania, często podjęcia decyzji o zakupie. Ludzie w dużym stopniu polegają na wzroku, ale dotyk i czucie są naszymi najsilniejszymi zmysłami. Katalogi stymulują wiele zmysłów jednocześnie. Ten proces tworzy pozytywne emocje i wspomnienia, które łączą się z produktami z katalogu.
Katalogi w kampani marketingowej
W dzisiejszym świecie skuteczny marketing stanowi spójny przekaz marki za pośrednictwem kanałów drukowanych i cyfrowych. Katalogi stanowią skuteczną platformę fizyczną dla technologii cyfrowych, takich jak dynamiczny kod QR®, OCR i wiele innych. Angażowanie konsumentów za pomocą interaktywnych doświadczeń prowadzi ich do stron internetowych, aplikacji mobilnych, mediów społecznościowych i innych mediów cyfrowych. Katalogi utrwalają wizerunek marki. Pomagają opatrzyć się z nazwą firmy, marki, logiem.
Katalogi / broszury w cyfrowym świecie
Dzisiejsi klienci mają dostęp do wielu kanałów zakupowych - sklepy stacjonarne, strony internetowe, media społecznościowe, telefon. Katalogi inspirują konsumentów do kupowania innymi kanałami, zwiększając świadomość, wprowadzając nowe pomysły. Odnoszą największe sukcesy, gdy są stosowane w ramach wielokanałowej strategii marketingowej, przyciągają klientów do witryn e-commerce w celu dokonywania zakupów.
Katalogi napędzają akcję
Katalog produktów jest rodzajem zabezpieczenia marketingowego, które zawiera podstawowe szczegóły produktu, które pomagają kupującym w podjęciu decyzji o zakupie. Te szczegóły obejmują funkcje produktu, opisy, wymiary, cenę, wagę, dostępność, kolor, opinie klientów i wiele innych.