O papierze


NA JAKIM PAPIERZE DRUKUJEMY - PAPIERY BIAŁE, BRĄZOWE I KOLOROWE

Pragnąc kreować postawy odpowiedzialności za środowisko oraz zaspokajać potrzeby eko­konsumentów do produkcji wykorzystujemy papier pochodzący w 100% z recyklingu. Papier ten posiada certyfikat FSC® Recycled i europejski certyfikat Ecolabel.

 

Dlaczego ten papier jest znacznie bielszy niż inne papiery tego typu?

Wpływa na to bardzo staranna selekcja makulatury wykorzystanej do jego produkcji co zapewnia najwyższy poziom jakościowy uzyskanej masy włóknistej. Wysoki poziom bieli jest też wynikiem nowoczesnych procesów recyklingu, oczyszczania oraz odbarwiania bez użycia chloru.  

Jednocześnie z uwagi na zainteresowanie klientów drukujemy na ekologicznym papierze brązowym pochodzącym również w całości z recyklingu. Trzeba mieć na uwadze fakt, że papier brązowy przekłamuje kolorystykę druku, dlatego zaleca się stosowanie zadruku w kolorze czarnym.

 

Dlaczego to jest ważne?

1

wybór papieru z recyklingu przyczynia się do ochrony lasów poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na drewno

2

do produkcji papieru recyklingowego zużywa się dwukrotnie mniej energii i trzykrotnie mniej wody niż przy produkcji papieru ze ścieru drzewnego

3

walczymy z globalnym ociepleniem poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych oraz obniżanie emisji dwutlenku węgla uwalnianego np. podczas spalania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

adres

Drukarnia Ekologiczna Recyklus
ul. Zacisze 16a
65-001 Zielona Góra

tel

 Infolinia:                     50 695 01 00
Obsługa Klienta:      50 444 04 54
Kalkulacje:                  50 444 47 72

meil

Zapytania ofertowe: kalkulacje@recyklus.com
Handlowcy: biuro@recyklus.com
Zamówienia: zamowienia@recyklus.com
Próbki: info@recyklus.com